Aktualitet

Pësoi hemoragji cerebrale, mjekët: Avokati Maks Haxhia është mirë…

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:45 - 12/10/19 |
ro ot

Dy ditë më parë avokati i njohur Maks Haxhia, është shtruar me urgjencë në spital, pasi pësoi hemoragji cerebrale.


Në një prononcim për mediat, mjekët të cilët e kanë nën kujdes Haxhian, shprehen se gjendja kritike për të ka kaluar. Ai është mirë dhe ka dalë nga reanimacioni. Avokati Haxhia, u shtrua me urgjencë mbrëmjen e 10 tetorit në një spital privat në kryeqytet ku iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjikale.


***


Maks Haxhia është një emër i njohur i avokatisë shqiptare, pasi ka mbrojtur shumë personazhe “VIP”, në procese të ndryshme gjyqësore. Mes tyre janë edhe ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, dhe pronari i “Arbri-Garden” Arbër Çekaj, “bosi” i 613 kg kokainë, sasisë më të madhe të futur në Portin e Durrësit një vit më parë. Vite më parë, Maks Haxhia ka ushtruar edhe detyrën e Kryeprokurorit të Republikës. Ndërsa aktualisht është kryetar i Dhomës së Avokatëve.


LEXO EDHE: 

Avokati i njohur, Maks Haxhia pëson hemorragji cerebrale

 


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas