Aktualitet

Petrit Vasili: Kush po keqpërdoret nga rilindja do të ketë vetëm një fund, burgunBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:04 - 17/09/20 |
mapo.al

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Intregim Petrit Vasili, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ka reaguar në lidhje me të gjithë ata që keqpërdoren nga rilindja për të falsifikuar dokumente dhe për të shtrembëruar drejtësinë. Vasili bën me dije se të keqpërdorurit e ‘Ramaformës’ në drejtësi do të përballen me burgun.


Gjithashtu, Vasili përmend edhe Reformën në Drejtësi sipas tij të kapur prej kryeministrit, ku thekson se kjo drejtësi që mbyll dosjet e koncesioneve, aferave kriminale të qeverisë, si dhe të krimit zgjedhor është thjesht iluzion i rilindjes pasi ato dosje do të gjykohen publikisht përballë popullit.


Reagimi i plotë i Petrit Vasilit Mjere ata qe keqperdoren nga rilindja tani ne grahmat e fundit!!
Ramaforma ne drejtesi nuk tremb asnjeri!
Ramaforma ne drejtesi qe godet ish Kryetarin e Bashkise se Lezhes Fan Frokajn thjesht se eshte opozitar po pergadit gropen e rilindjes.
Ramaforma ne drejtesi e kapur nga rilindja nuk ka bere asgje tjeter vecse ka rritur ne menyre shperthyese zemerimin te gjithe shqiptareve, qe mezi presin 25 prillin si momentin per shpagim.
Ramaforma, qe nxjerr kriminelet nga burgjet dhe mbron hajduterine dhe plackitjen qeveritare u ka bere te qarte shqiptareve se vetem duke u ngritur te gjithe ne kembe do te shpetojne veten dhe Shqiperine nga shperberja kombetare dhe territoriale.
Ramaforma ne drejtesi, qe mbyll dosjet e koncesioneve, te inkriminimit kriminal te qeverise neper afera dhe te krimit zgjedhor thjesht eshte iluzion i rilindjes pasi ato dosje do te gjykohen publikisht perballe popullit.
Kush duartroket sot Ramaformen ne Drejtesi thjesht konfirmon veten si pjese e rilindjes dhe konsumator i çorbes se saj te qelbur dhe mbeshtetes i antiligjit dhe antishtetit.
Kush keqperdoret nga rilindja duke shkelur ligjin, duke falsifikuar dokumentet e duke shtremberuar drejtesine do te kete vetem nje fund: burgun.
Cdo veprim shenohet, nuk harrohet dhe do te shpaguhet!!
Etiketa:

Pas