Kronika

Pezullimi i Artan Shkëmbit, Ardi Veliu cakton kreun e ri të OFL (EMRI)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:33 - 28/09/20 |
mapo.al

Oficeri Hekuran Bregu është komanduar ditën e sotme në krye të Operacionit Forca e Ligjit.


Bregu është një oficer me eksperiencë në hetimin e krimeve të rënda dhe në hetimin kundër krimit ekonomiko-financiar.


Këtë të hënë u pezullua nga detyra me firmë të drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, drejtori i OFL, Artan Shkëmbi.Shkëmbi akuzohet për nxjerrjen e sekretit hetimor si dhe për shpërdorim detyre, pasi ka nxjerrë një informacion të dhënë nga autoritetet gjermane.


LEXO EDHE: 

Pezullohet nga detyra kreu i OFL-së, Artan Shkëmbi


Etiketa: , , ,

Pas