Aktualitet

Pezullohet nga detyra kreu i OFL-së, Artan Shkëmbi
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:14 - 28/09/20 |
mapo.al

Artan Shkëmbi, kreu i OFL, është pezulluar sot nga detyra. Mësohet se urdhri për pezullimin e tij, mban firmën e Drejtorit të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu.


Pezullimi vjen me vendim të GJKKO-së për korrupsion e nxjerrje sekreti hetimor.


Kanë qenë ndërkombëtarët ato që kanë sjellë informacione se Shkëmbi është i përfshirë në korrupsion dhe nxjerrje të sekretit hetimor.Kujtojmë se pak muaj më parë, Artan Shkëmbi kaloi me sukses procesin e Vettingut në Polici.


Ai rezultoi i pastër në të tri kriteret e vlerësimit, atë të pasurisë, pastërtisë së figurës dhe anës profesionale.Etiketa: ,

Pas