Aktualitet

Pikante nga ceremonia në Vlorë/ Rama nuk i flet as Metës dhe as Lelit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:02 - 28/11/21 |
mapo.al

Në Vlorë i bashkoi ceremonia për ditën e Flamurit. 


Edi Rama dhe Ilir Meta ishin të dy të pranishëm në ceremoninë e ngritjes së flamurit, teksa më pas kanë zhvilluar homazhe dhe kanë vendosur kurora me lule në monumentin e Pavarësisë.


I pari mbërriti Ilir Meta dhe disa sekonda pas tij Edi Rama. Të dy shmangën kontaktin direkt me njëri-tjetrin.As shtrëngim duarsh dhe as afrimitet.
Të dy reflektuan qartë ndasitë politike që i kanë karakterizuar prej disa vitesh tashmë, qëkur Ilir Meta u zgjodh në krye të shtetit.Mirëpo nuk mjaftoi vetëm zemërata me Ilir Metën.

Kryeministri Edi Rama nuk përshëndeti as kryebashkiakun e Vlorës, Dritan Leli. Përplasja mes Ramës dhe Lelit vijon që prej fushatës elektorale të 25 prillit, kur kryebashiaku refuzoi të kandidojë për deputet. Rama e sulmoi atë publikisht në disa dalje mediatike si dhe në mbledhjet që zhvilloi me PS-në lokale të Vlorës.

Lexo edhe :  Blinken uron shqiptarët për Ditën e Pavarësisë: SHBA do t’ju mbështesë

Pavarësisht të gjithave, Dritan Leli nuk e lëshoi Bashkinë e Vlorës.

***

E pranishme në ceremonitë e sotme në Vlorë ishte dhe kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, si dhe drejtues lokalë. Ditën e sotme u mbajtën disa aktivitete me rastin e 28 nëntorit Ditës së Flamurit.

Sheshi i monumentit të Pavarësisë në Vlorë ishte i mbushur me qytetarë të Shqipërisë dhe të Kosovës.

LEXO EDHE: 

VIDEO/ Rama shmang Lelin në Vlorë, kryeministri s’e sheh në sy

39


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas