Arkiva 2

Pike ‘ngjall’ Barcelonën në Europë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:48 - 20/10/21 |
mapo.al

Një gol i Xherard Pike i ka mjaftuar Barcelonës për të siguruar fitoren e parë të këtij sezoni në Ligën e Kampioneve.


Rrjeta e mbrojtësit siguroi një sukses ndaj Dinamo Kiev dhe bëri që katalanasit të marrin frymë pak më të qetë duke u kthyer në garë për vazhdimësinë më tej në turne, pas humbjeve në dy ndeshjet e para.


Fati i takimit u vendos në minutën e 36’ kur Pique në rolin e një sulmuesi çon në rrjetë fluturimthi një top të ardhur nga jashtë zone.Gjithsesi në pjesën e dytë edhe me aktivizimin e Coutinhos dhe Ansu Fati, madje edhe të Agueros, rezultati mbetet njësoj por në fund vlejnë 3 pikët e para.
1
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas