Sport

Pioli “përbuz” Ibrahimovic: Je kampion, por …
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:07 - 22/11/19 |
mapo.al

Merkato e janarit ka kaluar në plan të dytë te Milani. Diçka të tillë ka lënë të nënkuptohet trajneri i kuqezinjve, Stefano Pioli.


Në konferencën për shtyp para ndeshjes me Napolin, ish tekniku i Interit ka konfirmuar se Zlatan Ibrahimovic është një kampion i vërtetë, por fillimisht do të mendojnë për takimin e radhës në kampionat.


Zlatan Ibrahimovic është një kampion i shkëlqyeshëm, por unë duhet të mendoj për emrat që kam në dispozicion. Detyra jonë është të mendojmë vetëm për ndeshjen kundër Napolit. Do të jetë një lojë e vështirë. Duhet të jemi të motivuar dhe duhet të japim 200 përqind për 60,000 tifozët që do të vijnë për të na mbështetur. Motivimi ynë nuk mungon,” deklaroi Pioli.


Sulmuesi suedez është një prej objektivave real të Milanit, me kuqezinjtë që i ofrojnë një kontratë 2-vjeçare me një pagë prej 4 milionë euro në sezon.
Etiketa: , , , ,

Pas