Aktualitet

Pipero ‘kundër’ qeverisë: Virusi nuk ka fasha orari, muzika si dielli, shëron

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:35 - 21/07/20 |
mapo.al

Mjeku Pëllumb Pipero u shpreh sot se Covid-19 nuk ka orar dhe lëviz çdo moment me ne. Sipas tij, muzika ashtu sikur dielli shëron, por problem janë të rinjtë që janë transmetues.


Virusi lëviz me ne, sa kohë lëvizim në 7 ditët e javës virusi do të lëvizë me ne. Virusi nuk ka fasha orari. Unë besoj se ndalimi i funksionimeve të klubeve të natës dhe muzikës, nuk është qëllim në vetvete, por ka për objektiv frenimin e qarkullimin e virusin mes të rinjve që frekuentojnë lokalet e natës.


Muzika njëlloj si dielli, si ajri, apo mjedisi i hapur shëron. Problemi është se të rinjtë nuk e kanë kuptuar që janë transmetues të heshtur, pasi nuk sëmurën kur infektohen, por e transmetojnë virusin.


Të gjitha lokalet dhe baret, si ditën ashtu edhe natën, duhet të respektojnë protokollet e sigurisë. Klubi i natës është për argëtim. Nuk mund të kërcejmë 2 metra larg njëri-tjetrit. kjo është e dobishme për të frenuar përhapjen e virusit”,- tha Pipero për Ora News.Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas