Aktualitet

Pipero: Situata është nën kontroll, tani çdo gjë mbetet në dorë të qytetarëve

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:55 - 12/05/20 |
mapo.al

Mjeku Pëllumb Pipero ka qënë i ftuar në emisionin “Open” ka folur lidhur me koronavirusin në vend.


Në fjalën e tij, Pipero është shprehur se situata tanimë është nën kontroll por gjithçka mbetet në dorën e qytetarëve, sesi ata do të sillen ndaj lirimit të masave.


“Situata është e qetë dhe nën kontroll. Gjithçka tani e tutje është në dorën e qytetarëve. Deri tani kanë qënë bashkëpunues. Është e rëndësishme që rastet e shtruara janë të pakët. Jam optimist”-tha Pipero.
Etiketa: , , , ,

Pas