Aktualitet

Piro Misha drejtor i ri i Biblotekës KombëtareBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:50 - 01/08/19 |
mapo.al

Piro Misha do të jetë drejtori i ri i Biblotekës Kombëtare. Piro Misha zvëndëson në këtë detyrë Persida Asllanin, e cila dha dorëheqjen nga posti.


Piro Misha është studiues, përkthyes e publicist i njohur në Shqipëri.


Vendimi:EMËRIMIN NË DETYRË TË DREJTORIT TË BIBLIOTEKËS KOMBËTARE


Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të nenit 27, të ligjit nr.8576, datë 3.2.2000, “Për bibliotekat në Republikën e Shqipërisë”, të ndryshuar, me propozimin e ministrit të Kulturës, Këshilli i Ministrave


 

V E N D O S I:

 

Z. Piro Misha emërohet drejtor i Bibliotekës Kombëtare.

Ky vendim hyn në fuqi menjëherë dhe botohet në “Fletoren zyrtare”.

K R Y E M I N I S T R I

EDI RAMA


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas