Aktualitet

Pistoletë në “Audi”, kokainë në shtëpi, arrestohet volejbollisti i Shijakut


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:19 - 20/09/21 |
mapo.al

Goditet një tjetër rast i armëmbajtjes pa leje dhe i shpërndarjes së drogave të forta në Durrës.


Finalizimi i operacionit policor të koduar “Sallmone” i organizuar nga policia e Durrësit dhe Shijakut ka çuar në pranga shtetasin Eraldo Vora, 26 vjeç, banues në Sallmone.


Ai është volejbollist.Ndalimi i tij u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin tip “Audi”, me të cilën ky shtetas po qarkullonte, iu gjet dhe sekuestrua një armë zjarri pistoletë, 1 krehër dhe 10 fishekë.
Në vijim të kontrollit, në banesën e shtetasit Eraldo Vora, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale rreth 14 gr lëndë narkotike e dyshuar kokainë, 1 peshore elektronike, një shkop metalik dhe sende të tjera të kundërligjshëm.Gjithashtu, në banesën e këtij shtetasi u konstatua lidhje e paligjshme e energjisë elektrike.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprat penale “Armëmbajtja pa leje”, “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”, “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike” dhe “Vjedhja e energjisë elektrike”.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas