Sport

Pjesa e parë/ Barcelona drejt kualifikimit me dy golat e shpejtë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:54 - 13/03/19 |
ro ot

Një penallti e dyshimtë e akorduar nga VAR-i në minutën e 17-të, është kthyer në gol nga Leo Mesi dhe goli i shënuar nga Felipe Kutinjo në minutën e 32-të e kanë futur ndeshjen e Barcelonës në shinat e duhura. Olimpik Lioni ka nevojë për dy gola për të arritur kualfikimin, por në shtëpinë e Barcelonës ky është thuajse një mision i pamundur.


Barcelona (4-3-3): Ter Shtegen; Sergi Roberto, Pike, Lenglet, Hordi Alba; Rakitiç, Buskets, Artur; Messi, Luis Suarez, Kutinjo.


Trajner: Valverde

Lioni (4-3-1-2): Lopes; Dybua, Denaje, Marselo, Mendi; Tuzar, Ndombele, Marcal; Fekir; Dembele, Depaj.1
Etiketa: , , , ,

Pas