Aktualitet

Champions/ Real mposht Interin, Liverpool përmbys Milanin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:56 - 15/09/21 |
mapo.al

Liverpool mposhti 3-2 Milanin në një sfidë ku kishte përmbysje dhe ripërmbysje.


Anglezët morën tre pikë falë autogolit të Tomori në pjesën e parë dhe Salah e Henderson, ndërsa golat e Rebic dhe Diaz mjaftuan vetëm për të vulosur përmbysjen 2-1 në pjesën e parë.


Në barazim pa gola u mbyll sfida tjetër e këtij grupi, Atletiko Madrid-Porto. Gol në frymën e fundit shënoi Rodrigo për t’i dhënë fitoren 1-0 Real Madrid në transfertën e Milanos përballë Interit.Goleadë regjistroi Mançester Siti, 6-3 në shtëpi përballë Lajpzig. Ylli i mbrëmjes ishte Haller, me një poker golash ndaj Sportingut të Lisbonës në fitoren 5-1. Tredhëmbëshi, Messi-Nejmar-Mbappe nuk mjaftoi në fushën e blertë për Pari Së Zhërme, që barazoi 1-1 ndaj Klub Bruzh.
1
Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas