Aktualitet

Pjesa e parë, Tolisso e Griezmann bëjnë diferencën
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:42 - 17/11/19 |
mapo.al

Golat e Tolisso dhe Antoine Griezmann i kanë mjaftuar Francës për ta mbyllur në avantazh, 2-0 pjesën e parë ndaj Shqipërisë. Në një stadium të tejmbushur, “Gjelat” ishin fantastik duke goditur në dy momente “shqiponjat”.


Mesfushori i Bayern Munich gjeti fundin e rrjetës pas 8 minutash lojë, duke u bërë kështu edhe lojtari i parë që shënon në një takim zyrtar në “Air Albania Stadium” të Tiranës. Ndërkohë, pak minuta më pas, ishte sulmuesi i Barcelonës ai që gjeti rrjetën.


Takimi mes Shqipërisë dhe Francës është i vlefshëm për grupin H kualifikues të Euro 2020.

Etiketa: , ,

Pas