Aktualitet

Pjesë e planit të arratisjes Çekaj-Pjetri, kush është i dënuari që preu damarët


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:19 - 09/08/21 |
mapo.al

Një ditë më parë Arbër Çekaj dhe Fatmir Pjetri tentuan të arratisen nga ambientet e burgut “313” në Tiranë. Dy të dënuarit përdorën çarçafët e dhomës duke i kthyer në litarë dhe me ta tentuan të zbresin muret e larta.


Ndërkohë, pjesë e planit të tyre të arratisjes ka qenë edhe një i burgosur tjetër. Lulzim Çepele është i dënuari që ka prerë damarët e dorës, kjo për të shpërqendruar gardianët. Ky i fundit rezulton të jetë dënuar “Shfrytëzimi i prostitucionit”.


Në momentin që atij po i jepej ndihma e parë mjekësore dhe po transportohej në spital, Arbër Çekaj dhe Fatmir Pjetri teksa ndodheshin në ambientet e ajrimit.Ata në këtë moment kanë goditur një prej gardianëve dhe kanë tentuar të zbresin nga tarraca me litarë, por teksa është lëshuar alarmi në burg, ata janë rrethuar menjëherë nga forcat e policisë së burgut, duke i prangosur në vend.
1
Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas