Aktualitet

Plagos me thikë pronarin italian, arrestohet shqiptari

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:28 - 21/04/19 |
mapo.al

Një 32-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi goditi me thikë pronarin e një lokali në Itali. Mediat italiane raportojnë se 32-vjeçari e goditi pronarin e barit në kraharor dhe në shpatull.


Pas kontrollit në shtëpinë e shqiptarit, ku jetonte së bashku me vëllain e tij, u gjetën mbi 130 objekte të çmuara, të cilat dyshohet se janë të vjedhura, si dhe 2800 euro. Sherr mes tyre kishte filluar që me datën katër prill, ku shqiptari kishte ngacmuar shokun e pronarit të barit, e pas grindjes mes të dyve ishin shkaktuar edhe dëme në lokal.


Ndërsa takimi i ditës së sotme, për të sqaruar ngjarjen, filloi me diskutime të ashpra në lokal e më pas, shqiptari dhe pronari i lokalit kanë dalë jashtë, ku dhe ka filluar konfrontimi fzik, shkruajnë mediat italiane.
Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas