Aktualitet

Plagosën 57-vjeçarin në Ballsh, arrestohen 3 autorët


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:31 - 29/01/21 |
mapo.al

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Ballsh, në lagjen “5 Shkurti”, ku është plagosur P.S., 57-vjeç.


Uniformat blu kanë bërë të mundur arrestimin e tre personave që dyshohet se janë përfshirë në plagosjen e 57-vjeçarit.


Sipas informacionve paraprake mësohet se i plagosuri është në gjenje të rëndë shëndetësore.Policia ka bërë të mundur arrestimin e F. Z., 42 vjeç; F. A., 53 vjeç dhe F. M., 44 vjeç të tre banues në Mallakastër.
Njoftimi i PolicisëPlagosin rëndë një shtetas, Policia zbardh ngjarjen, identifikon dhe arreston në flagrancë 3 autorët.

Gjatë mbrëmjes së djeshme, në qytetin e Ballshit, në lagjen “5 Shkurti” është konstatuar i shtrirë përtokë në gjendje të rëndë shëndetësore shtetasi P. S., 57 vjeç.

Lexo edhe :  Plagosja e 20-vjeçares në Vlorë, autori udhëtoi nga Shkodra (EMRAT)

Nga informacionet e siguruara në rrugë policore dhe pas punës hetimore e profesionale, Policia zbardhi ngjarjen, identifikoi, kapi dhe shoqëroi në Komisatiatin e Policisë Mallakastër tre shtetasit të cilët pas një konflikti të çastit për motive të dobëta kanë dhunuar fizikisht 57-vjeçarin.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër, arrestuan në flagrancë shtetasit F. Z., 42 vjeç; F. A., 53 vjeç dhe F. M., 44 vjeç të tre banues në Mallakastër.

Shtetasi P. S., ndodhet në Spitalin e Traumës Tiranë në gjendje të rëndë shëndetësore, nën kujdesin e mjekëve.

Materialet do i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje” e kryer në bashkëpunim.

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas