Aktualitet

Plagosën me thikë 32-vjeçarin, dy të arrestuar në Tiranë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:59 - 06/04/21 |
mapo.al

Policia e Tiranës ka vendosur në pranga 8 persona, të akuzuar për vepra të ndryshme penale. Mes të arrestuarve janë edhe G. B., 49 vjeç dhe S. B., 22 vjeç, të shpallur në kërkim për vrasje e mbetur në tentativë, pasi më datë 4 prill, në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë goditur me thikë E. K., 32 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve

Nga specialistët e Krimit Ekonomik-Financiar u ndalua Elvis Shira., 31 vjeç, banues në Tiranë, sepse Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, e ka dënuar me 9 muaj burg, për veprën penale “Falsifikimi i dokumenteve”.


Specialistët për Hetimin e Narkotikëve bënë arrestimin në flagrancë të:
L. H., 30 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik të ushtruar nga punonjësit e Forcës së Posaçme “Shigjetat” iu gjet dhe iu sekuestrua një sasi me lëndë të dyshuar kokainë.


E. K., 33 vjeç, pasi në bulevardin “Bajram Curri” gjatë ndalimit të mjetit për kontroll, ky shtetas ka braktisur mjetin dhe ka tentuar të largohet me vrap, duke hedhur në tokë një sasi me lëndë të dyshuar kokainë e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Lexo edhe :  6 të arrestuar në Tiranë, shpallet në kërkim grabitësi i kompanisë në Kavajë

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.1 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Gj. K., 33 vjeç, pasi ka tentuar të kryejë marrëdhenie seksuale me dhunë me një 32 vjeçare, si dhe në mënyrë të vazhdueshme e ka përndjekur duke ushtruar dhunë fizike ndaj saj.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të:

A. H., 49 vjeç, pasi u kap duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur ;

A. B., 50 vjeç, pasi ka aksidentuar shtetasen e mitur me iniciale O. V., 15 vjeçe.

Materialet i kaluan Prokurorisë, së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

1


Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas