Aktualitet

Plagosën me thikë bashkëmoshatarin, arrestohen dy të rinj në Libazhd
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:12 - 24/10/20 |
mapo.al

Dy të rinj Mikel Çota 21 vjeç, dhe Dionis Ķopaçi 23 vjeç, kanë rënë në pranga e policisë, pasi akuzohen se kanë plagosur me thikë bashkëmoshatarin e tyre Fatmir Duka.Ngjarja ndodhi në qendrën e komunës në Hotolisht të Librazhdit ditën e djeshme, ku Fatmir Duka pas një konflikti për motive të dobëta u plagos me thikë, ndërsa është jashtë rrezikut për jetën.


Policia njofton se për këtë ngjarje u procedua penalisht, në gjendje të lirë për veprën penale “Moskallzim krimi”, K.K., 20 vjeç, banues në fshatin Dardhë,.
Informacioni-Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Librazhd, arrestuan në flagrancë për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje” e kryer në bashkëpunim, M.Ç., 21 vjeç, dhe D.Ķ., 23 vjeç, banues të dy në fshatin Kokrevë, Librazhd.Arrestim i tyre u bë pasi këta persona në bashkëpunim me njëri- tjetrin, në fshatin Hotolisht, Librazhd, pas një konfliktit të çastit për motive të dobëta kanë goditur me mjet të mprehtë thikë, F.D., 23 vjeç, i cili është jashtë rrezikut për jetën.

Lexo edhe :  Bashkia e braktisi, banorët i financojnë shtëpinë të sëmurit në Librazhd (FOTO)

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas