Aktualitet

Plagosi bashkëkombasin në Itali, vetëdorëzohet 23-vjeçari shqiptar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:19 - 18/10/21 |
mapo.al

I riu 23-vjeçar shqiptar i cili pak ditë më parë plagosi me armë zjarri bashkëkombasin e tij Rexhep Uba, 48-vjeç pak ditë më parë, është vetëdorëzuar në polici.


Mediat italianebëjnë me dije se mëngjesin e sotëm, 23-vjeçari ka shkuar te avokati i tij në qendër të qytetit i cili tha se do ishte më mirë të dorëzohej, Ata shkuan bashkë në rajonin e policisë.


Nga ana tjetër i plagosuri vijon të jetë i shtruar në spitalin Molinette, në gjendje mjaft kritike për jetën.Ngjarja ndodhi mëngjesin e 5 tetorit, në kryqëzimin mes rrugëve Saorgio dhe Venezia në Torino.
Policia ishte vënë në ndjekje të autorit prej disa ditësh por nuk kishin mundur të binin gjurmët e tij.1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas