Kronika

Plagosi shokun tek ‘5 Maji’ – Kush është i riu Kevin Cungu (FOTO+DETAJE)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:42 - 11/09/20 |
mapo.al

Personi që shihni në foto, është Kevin Cungu, autori i plagosjes së 30-vjeçarit Rexhep Gjeli këtë mbrëmje në Tiranë.


Burime për Mapo, bëjnë me dije se Gjeli dhe Cungu, ishin shokë me njëri-tjetrin.


Siç raportojnë burime, dy të rinjtë, kanë debatuar fillimisht në një lokal në rrugën ‘5 Maji’, ndërsa më pas kanë dalë jashtë për t’u sqaruar.Situata ka agravuar deri në përdorimin e armës nga Kevin Cungu, i cili plagosi në këmbë shokun e tij Rexhep Gjeli. Ky i fundit, mësohet se ndodhet në spitalin e Traumës ku po merr ndihmë mjekësore jashtë rrezikut për jetën.


Por kush është autori Kevin Cungu?

Burime për Mapo, raportojnë se i riu Kevin Cungu, është vëllai i Markeljan Cungut. Ky i fundit, në fillim të këtij viti u identifikua si autori i grabtijes së çiftit Laze në banesën e tyre, në rrugën ‘5 Maji’.

Lexo edhe :  Plagosja e Arben Dedjas, policia shoqëron disa persona, sekuestrohen kamerat

LEXO EDHE: 

Plagosja me armë zjarri te ‘5 Maji’ – Identifikohet autori (EMRI)

 

1


Etiketa: , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas