Aktualitet

Plagosja e 33-vjeçarit në Dimal, arrestohen 2 autorët, 4 në kërkim


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:28 - 22/05/21 |
mapo.al

Identifikohen dhe arrestuan dy autorët e plagosjes së 33-vjeçarit Iljaz Ismaili mbrëmë në Dimal.
Policia ka shpallur në kërkim dhe 4 shtetas të tjerë, të dyshuar si bashkautorë.


Ngjarja ndodhi rreth orës 19:00 të mbrëmjes në fshatin Poshnjë. Mesohet se i plagosuri kishte disa dite qe ishte kthyer ne Anglia.


NJOFTIMI I POLICISE
Në vijim të veprimeve të kryera nga grupi hetimor për zbulimin dhe dokumentimin e ngjarjes së ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku mbeti i plagosur me armë zjarri shtetasi I.I., 33 vjeç, bazuar në veprimet hetimore për të gjithë dinamikën e ngjarjes dhe në provat e grumbulluara, u bë e mundur identifikimi i autorëve të dyshuar të kësaj ngjarje.Specialistët për Hetimin e Krimeve në DVP Berat dhe Komisariatin e Policisë Berat, në bashkëpunim edhe me DVP Fier bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të dy prej autorëve të dyshuar të ngjarjes:
Ata janë, shtetasit A.Sh., 35 vjeç, banues në fshatin Kurjan, Rroskovec dhe A.F., 32 vjeç., banues në fshatin Otllak, Berat.

Lexo edhe :  Plagosën 44-vjeçarin, arrestohen babai dhe dy djemtë në Tropojë


  

Në vijim të veprimeve hetimore janë identifikuar dhe shpallur në kërkim edhe bashkëautorët e tjerë të kësaj ngjarje, shtetasit: F.Sh., 30 vjeç, I.N., 48 vjeç, M.H., 33 vjeç dhe N.T., 32 vjeç. Po punohet për dokumentimin e plotë të ngjarjes dhe për kapjen e shtetasve të shpallur në kërkim. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat, për veprën penale “Vrasje me dashje”, mbetur në tentativë, kryer në bashkëpunim.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas