Aktualitet

Plagosja e Arben Dedjas, policia shoqëron disa persona, sekuestrohen kamerat


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:19 - 01/05/21 |
mapo.al

Zbardhen të tjera detaje nga plagosja me armë zjarri e pronarit të fasonerisë, Arben Dedja në Fushë Krujë

Gazeta Mapo mëson se policia ka shoqëruar në komisariat disa persona, të cilët dyshohet se kanë dijeni për ngjarjen.


Gjithashtu, burime për Mapo bëjnë me dije se policia ka sekuestruar pamjet e disa kamerave të sigurisë në zonë, për të bërë të mundur identifikimin e autorit/ëve.

Sakaq, janë ngritur pika kontrolli në hyrje dhe dalje të Fushë Krujës për kapjen e autorit/ëve. Të njëjtat burime, raportojnë për Mapo se ngjarja ka ndodhur pas një konflikti çasti.Dedja, ka marrë një plumb në këmbë, ndërsa aktualisht raportohet se ai ndodhet në spitalin e Traumës në Tiranë ku po merr ndihmë mjekësore.


Gjendja e tij raportohet jashtë rrezikut për jetën.

Lexo edhe :  Rama inspekton rindërtimin në Fushë Krujë, batuta me punëtorët (VIDEO)

LEXO EDHE: 

Të shtëna me armë zjarri në Fushë Krujë, plagoset pronari i një fasonerie

1,509


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas