Aktualitet

Plagosja e policit në Fushë-Arrëz/ Autori me precedent penal, si ndodhi sherri


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:59 - 25/04/21 |
mapo.al

Zbardhen të tjera detaje nga plagosja e policit Gëzim Osmanaj këtë mbrëmje në Fushë-Arrëz. Mapo mëson se autori i plagosjes, Mikel Lleshaj, është person me precedent të mëparshëm penalë


Burime për Mapo bëjnë me dije se autori nuk kishte lidhje me procesin zgjedhor ndërsa raportohet se ai është bezdisur nga prania e efektivëve të policisë jashtë ambienteve të qendrës së votimit dhe ka pasur një konflikt çasti.


Sherri ka agravuar deri në përdorimin e thikës nga Mikel Lleshaj, duke palgosur efektivin e policisë Gëzim Osmanaj. Ky i fundit është dërguar me ambualncë për të marrë ndihmë mjekësore në spitalin e Pukës. Gjendja e tij raportohet jashtë rrezikut për jetën. LEXO EDHE:Fushë-Arrëz/ Plagoset me thikë punonjësi i Policisë gjatë mbylljes së votimit

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas