Aktualitet

Plagosja në Kavajë, Rama: Autori asnjë lidhje me PS, është militant i PD


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:03 - 20/04/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama reagon për plagosjen e sekretarit të PD në Kavajë, Bledar Okshtuni, pasditen e djeshme, brenda në zyrën elektorale.

Rama thotë se autori nuk ka asnjë lidhje me PS, por sipas tij është militant i PD.


“Është krejt e qartë që ngjarja e Kavajës s’ka asnjë motiv politik! Autori s’ka asnjë lidhje me PS, përkundrazi është militant i PD! PD s’ka faj për ngjarjen po për politizimin skandaloz! Lulëzim bëhu burrë, ndahu nga Iliri e Saliu, boll bëre kukullën e të paudhëve pa din e iman!“, shkruan Rama.Ndërkohë policia ka shpallur në kërkim për ngjarjen, tre persona. Përveç Ndriçim Jonuzi (Tahiri), i cili qëlloi me pistoletë në këmbë Okshtunin, duke e lënë të plagosur, janë shpallur në kërkim edhe 29-vjeçarët Dorjan Troplini dhe Markel Shtylla.

Lexo edhe :  Rama publikon videon, si e parashikoi rezultatin e zgjedhjeve para 25 prillit

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas