Aktualitet

Plagosja në Kavajë, Rama: E patolerueshme, të mos politizohet


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:12 - 19/04/21 |
mapo.al

Kryeministri, Edi Rama ka reaguar lidhur me ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e sotme në Kavajë, ku funksionari lokal i PD, Bledar Okshtuni u plagos brenda zyrës elektorale të PD.

Rama në një status në Twitter e cilëson ngjarjen si të patolerueshme dhe kërkon që ajo të mos politizohet.


Statusi i Ramës:

Plagosja e Kavajës e patolerueshme! Autori duhet çuar në pranga sa më shpejt! Politizimi i kësaj ngjarjeje është po aq i keq sa vetë ngjarja! LB duhet të bashkohet me mua për të mbështetur drejtësinë pa nxitur tensionin, ndërsa IM duhet ta ndalë fushatën idioteske të tensionimit!LEXO EDHE:

Plagoset një person në zyrat e PD Kavajë, Basha niset drejt qytetit

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas