Aktualitet

Plagosja në Qafë-Kashar – Zbardhet ngjarja, në kërkim tre persona


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:32 - 20/09/21 |
mapo.al

Policia ka identifikuar dhe shpallur në kërkim tre persona në lidhje me plagosjen me armë zjarri pak ditë më parë në Qafë-Kashar.


Kujtojmë se një i ri u plagos pak pas mesnate me armë zjarri më 17 shator. Nga raportimet e para thuhej se i riu po kthehej nga një ndeshje futbolli, ndërsa nga deklarata e tij, persona të panjohur i kanë prerë rrugën me makinë.


Fillimisht të rinjtë kanë debatuar, ndërsa situata ka agravuar deri në përdorimin e armës së zjarrit. Lidhur me këtë ngjarje, policia ka shpallur në kërkim tre persona.Njoftimi i Policisë
Zbardhet dhe dokumentohet ngjarja e ndodhur, me datë 17.09.2021, në Qafë Kashar. Identifikohen dhe shpallen në kërkim 3 autorët e dyshuar të ngjarjes.
Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 6, nën drejtimin e Prokurorisë, në vijim të punës për zbardhjen dhe dokumentimin e ngjarjes së ndodhur më datë 17.09.2021, rreth orës 00:05, në Qafë Kashar, bazuar në provat e grumbulluara, bënë të mundur identifikimin dhe shpalljen në kërkim të autorëve të dyshuar të ngjarjes, shtetasit:L. L., 23 vjeç, B. A., 27 vjeç dhe A. C., 26 vjeç.

Nga veprimet hetimore ka rezultuar se si pasojë e konfliktit, i cili ka agravuar deri në përdorimin e armës nga njëri prej shtetasve të lartpërmendur është plagosur me armë zjarri shtetasi R. S., 21 vjeç, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën. Nuk ka persona të tjerë të dëmtuar nga përdorimi i armës së zjarrit.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të metejshme.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas