Plagosja në Tiranë/ Killeri i masakrës së Lushnjes i drejtoi armën efektivit të Shqiponjave (EMRI+FOTO)

Gazeta MAPO zbardh dinamikën e plagosjes së dyfishtë sot në Tiranë. personi që i ka drejtuar armën efektivit të “Shqiponjave” ka qenë Orges Bilbili, i shumëkërkuari për masakrën e Lushnjes bashkë me Laert Haxhiun, ku në 2017-ën ekzekutuan me breshëri kallashnikovi Zamir Latifin dhe Jurgen Hoxhën në qendër të qytetit. Ngjarja sot ndodhi në zonën … Continue reading Plagosja në Tiranë/ Killeri i masakrës së Lushnjes i drejtoi armën efektivit të Shqiponjave (EMRI+FOTO)