Aktualitet

Plagosja te zyrat e PD – Meta: Po e njek me shqetësim, do të nisem në Kavajë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:40 - 19/04/21 |
mapo.al

Pas Lulzim Bashës, Presidenti Ilir Meta njofton se do të niset drejt Kavajës pas plagosjes me armë zjarri në zyrat elektorale të PD-së në këtë qytet.


Zëdhënësi i kreut të shtetit, Tedi Blushi në një postim në Facebook shprehet se për momentin Presidenti ndodhet në Elbasan në një iftar, por më vonë do të shkojë në Kavajë.


Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta po e ndjek me shumë shqetësim situatën në Kavajë.

Për shkak se aktualisht, Kreu i Shtetit ndodhet në Elbasan, në një iftar të organizuar nën kujdesin e Tij, me klerikët lokalë të pesë komuniteteve fetare, ku janë të ftuar edhe personalitete të nderuara të qytetarisë elbasanase, si dhe për shkak të një interviste të planifikuar më herët në TV “Skampa”, bëj me dije se menjëherë pas saj, Presidenti Meta do të niset urgjentisht drejt Kavajës.Lexo edhe :  Meta: Shqipëria s'meriton të jetë lavatriçe e pastrimit të parave të krimit

Kreu i Shtetit i fton qytetarët e Kavajës të mos provokohen dhe të ruajnë qetësinë në këto ditë të fundit para Referendumit të Ndryshimit të Madh të 25 Prillit” shkruan Tedi Blushi.LEXO EDHE:

Plagoset një person në zyrat e PD Kavajë, Basha niset drejt qytetit

1


Etiketa: ,

Pas