Aktualitet

Klos/ 67-vjeçari qëllon veten me armë gjahu
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:09 - 15/12/19 |
mapo.al

MAT – Një person është plagosur me armë gjahu pasditen e kësaj të diele në fshatin Fullqet të bashkisë Klos, në rrethin e Matit. MAPO mëson se i plagosur ka mbetur shtetasi, Gëzim Zhuku, 67 vjeç.


Policia dhe grupi hetimor kanë mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes, ndërsa i plagosuri është transportuar me urgjencë drejt Spitalit Ushtarak në Tiranë.


Burime nga grupi hetimor theksojnë se i moshuari është vetëplagosur me armën e gjahut brenda banesës së tij. Nuk dihet ende nëse ngjarja ishte aksidentale apo e qëllimshme nga ana e 67-vjeçarit.


Njoftimi i policisë:


Klos/ informacion paraprak

Në fshatin Fshat, Bashkia Klos, në ambientet e banesës së tij shtetasi G.Xh, 67 vjeç, dyshohet se ka qëlluar veten me armë gjahu, i cili po transportohet për ndihmë mjekësore në spitalin e Traumës Tiranë.

Grupi hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe vijon hetimet për zbardhjen e shkaqeve të kësaj ngjarjeje.


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas