Aktualitet

Plagosje me thikë në Fier, kapet autori

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:28 - 21/07/19 |
mapo.al

Një 46-vjeçar me inicialet L.T. mbeti i plagosur sot pasdite në Fier. Ai ndodhet spitalin rajonal të këtij qyteti nën kujdesin mjekësor.


Policia ka arrestuar autorin e krimit, 64-vjeçarin A.M. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen “16 Prilli” të Fierit për motive të dobëta.Autori u kap në kushtet e flagrancës dhe akuzohet për “Vrasje të mbetur në tentativë” ku në cilësinë e provës materiale është sekuestruar dhe thika.


Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje për të bërë të mundur zbardhjen e shkaqeve dhe rrethanat e këtij konflikti me pasoje plagosjen e një personi.


Etiketa: , ,

Pas