Kryesore

Plane për fundjavë? Njihuni fillimisht me surprizat e motit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:30 - 19/09/20 |
mapo.al

Dita e shtunë prashikohet të ketë mot kryesisht të vranët e intervale kthjellimesh. Reshje shiu me intensitet të ulët në zonën Jugore-Juglindore të vendit deri në orët e mesditës.


Era parashikohet nga kuadrati i Veriut me shpejtësi 2-12m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 20m/sek.
Dita e diel parashikohet të ketë mot me alternime vranësirash dhe kthjellime.


Era parashikohet nga kuadrati i Veriut me shpejtësi 2-10m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 15m/sek.Etiketa:

Pas