Bota

Planeti i fotografuar nga hapësira, foto mahnitëse të qyteteve

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:30 - 19/12/19 |
mapo.al

Shumë pak njerëz kanë qenë në hapësirë dhe megjithatë ata kanë shkrepur aq shumë foto sa për të mbushur një album me pamjet nga më mahnitëset të planetit tonë.


Në këto foto shfaqen imazhet më të jashtëzakonshme të fotografuara ndër vite nga kozmonautët ku mund të shihen vullkanet, qytetet, shkretëtirat dhe stuhitë nga Stacioni Hapësinor Ndërkombëtar.
Nje zonë e ngrirë në Kili

Lumi Kolorado

Krus Sergey Ryzaznkiy gjatë ecjes në Stacionin Hapësinor

Foto nga shkretëtira e Iranit

Foto nga Australia

Dritat mahnitëse të Veriut
Dritat e Japonisë
Brigjet Perëndimore të Afrikës
Porti i Sfax në Tunizi
Uragani Dorian
Stuhi në Detin e Kinës
Brigjet mesdhetare të Francës
Parisi nga lart


Etiketa: ,

Pas