Kronika

“Planifikoi vrasjen”, nëna e Anxhelinës: Aleko e donte vajzën si skllave, …


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:04 - 08/01/19 |
mapo.al

Nëna e Anxhelinës, shqiptares 28-vjeçare e cila u vra në mënyrë makabre nga i ati Aleko Petro në Greqi, ka folur për emisionin “Dritare me Rudinën” në News24.


Ajo tha se Aleko kërkonte ta trajtonte si skllave vajzën dhe se mendon se vrasjen e kishte planifikuar.“Punonte, kishte mbaruar shkollën, jetonte me dikë që donte. Por ai nuk e lejonte. I ka bërë me planifikim, se të hapësh gropën dhe ta fusësh në qeskë. Vajza jetonte me kumbarën dhe jetonte me atë djalin. Por ai nuk i lejonte, e donte si skllave vajzën time,” tha ajo.Ndërkohë e pyetur nga moderatorja Rudina Xhunga për njerëzit e Aleko Petros, ajo u shpreh se nuk do t’i ndalonte të vinin për Anxhelinën dhe se derën e kishin të hapur.

Lexo edhe :  Bëhuni baballarë para moshës 35 vjeç“Njerëzit e burrit e duan, le të vijnë, nuk i mohoj ata, s’kanë lidhje me atë që bëri ai. Kanë ndenjur 15 vjet,” u shpreh ajo.1


Etiketa: , , , , , ,

Pas