fbpx

Sport

“Pleshti” është sportisti më i paguar në botë, ja sa fiton Messi

               Publikuar në : 10:00 - 12/06/19 |
mapo.al

Sipas ‘Forbes’, Messi ishte sportisti më i paguar i vitit 2018. Ylli i Barcelonës dhe Argjentinës “hodhi nga froni” boksierin Floyd Mayweather, duke arritur një pasuri prej 127 milionë dollarësh.

Gjithashtu Messi është para rivalit të tij Cristiano Ronaldo. Ylli portugez, mbante vendin e dytë me fitime prej 109 milionë dollarësh.

Sulmuesi i Brazilit dhe Paris Saint-Germain, Neymar përfundoi në vendin e tretë me pasuri 105 milionë dollarë.

Ndërsa vendin e katërt e zuri ylli i boksit Saul “Canelo” Alvarez me 94 milionë dollarë.


Etiketa: , , ,

Pas