Aktualitet

Plumb në bark dhe këmbë: Si është gjendja e çiftit Laze, u plagosën në përleshje me grabitësit

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 09:27 - 20/01/20 |
mapo.al

Petrit dhe Afërdita Laze janë dy personat të cilët mbetën të plagosur nga grabitësit, në shtëpinë e tyre në Allias. Mjekët kanë konfirmuar gjendjen e rëndë shëndetësore të Petrit Laze, ndërsa bashkëshortja e tij është jashtë rrezikut për jetën, por qendron nën kontrollin e mjekëve.


Dy persona të maskuar kanë hyrë në pjesën e pasme të shtëpisë.Personi që ka njoftuar Petrit Lazen ka qënë vajza e tij e cila ka ndjerë një zhurmë në katin e parë të banesë, ndërsa mësohet se mbrëmjen e djeshme ka dhënë deklaratë në polici. Petrit Laze ka marrë një plumb në bark, ndërsa bashkëshortja një plumb në këmbë.


Ndërkohë dyshohet për përsona të afërm më familjen të cilët kanë ndihmuar grabitësit. Banorë të zonës shprehen për familjen Laze si një nga familjet më model. Laze më parë ka qenë edhe punonjës i Tatim-taksave në qytet dhe nuk ka pasur probleme. Cifti ka në pronësi furrën e bukës “Laze” me disa pika në Tiranë.Pas