Kronika

Po bënte vrap, plagoset me thikë vëllai i gjyqtares së KPA, Natasha Mulaj
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:49 - 19/01/21 |
mapo.al

Plagoset me thikë biznesmeni Admir Mulaj, 44 vjeç, vëllai i gjyqtares së Komisionit të Posaçëm të Apelimit (KPA), Natasha Mulaj.Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e datës 12 janar në zonën e Liqenit të Frakës.


Mulaj ka deklaruar në Polici se autori ishte i maskuar, ndërsa e ka goditur me thikë në pjesët e barkut, duke i shkaktuar plagë.Mësohet se Mulaj ka marrë trajtim mjekësor dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Për ngjarjen nuk ka asnjë të ndaluar, por vijojnë hetimet për identifikimin e autorit.Admir Mulaj

Motivet e ngjarjes nuk bëhen të ditura.


Admir Mulaj njihet si biznesmen i ndërtimit, ndërsa ka qenë edhe pronar i Universitetit Ndërkombëtar të Tiranës, i mbyllur nga qeveria pas reformës në arsim disa vite më parë.

19


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas