Aktualitet

Po ktheheshin në Shqipëri, arrestohet në pikën kufitare tre persona


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:41 - 30/07/21 |
mapo.al

Tre shtetas kanë rënë në prangat e policisë në Kapshticë. Një 23-vjeçar shqiptar është arrestuar pasditen e djeshme në një zonë të Follorinës në Greqi.


Arrestimi i tij është bërë nga një punonjës i policisë greke në Kapshticë.


Gjatë kontrollit të pasaportave, autoritetet kanë konstatuar se ndaj të riut kishte një urdhër arresti në gjermani, për vjedhjen e një banese atje.Po në Follorinë, është kapur një shqiptar 44 vjeç, i kërkuar me urdhër ndalini nga Prokurori i Zakynthos, për përdhunim, kanosje dhe plagosje.Ngjarje të ndodhura në harkun kohor nëntor 2016 shtator 2020 në Greqi.Gjithashtu është bërë arrestimi i një tjetër shqiptari. 42-vjeçari ishte në kërkim pasi akuzohej për trafikimin e një sasie të madhe droge të kapur në korrik 2011 në Janinë.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas