Aktualitet

Po punonte në zyrë – Shoqërohet forcërisht në Policinë e Lezhës avokati Gjergj Neli
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:55 - 27/10/20 |
mapo.al

Është shoqëruar në Policinë e Lezhës avokati Gjergj Neli. Në media raportohet se avokati Neli është marrë forcërisht nga zyra e avokatisë, ku po punonte.Ndërkohë, zv.kryetarja e Dhomës së avokatisë, Shaqe Marinaj, denoncon se Neli është dhunuar nga uniformat blu.


Siç raportohet, ndalimi i avokatit është bërë me arsyetimin se ai ka vendosur dy stola në hyrje të zyrës për shkak të Covid-19 dhe për këtë është denoncuar nga një banor i pallatit, ku ndodhet zyra e tij.Marinaj, ka kërkuar që të veprohet menjëherë ndaj efektivit, që sipas saj, ka ushtruar dhunë, ndërsa ka bërë gati padinë për SHÇKB, duke kërkuar që të sekuestrohen kamerat e sigurisë.


Ajo pretendon se është ushtruar dhunë ndaj avokatit Gjergj Neli. Ndërkohë, Policia e Lezhës ende nuk ka bërë asnjë deklaratë në lidhje me ngjarjen.Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas