Aktualitet

Po shuante zjarrin në Gjirokastër, efektivi i FA asfiksohet nga tymi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:15 - 03/08/21 |
mapo.al

Një ushtar i Forcave të Armatosura sapo është dërguar në Spitalin Rajonal të Gjirokstrës pasi është asfiksuar nga tymi i zjarrëve ndërsa po luftonte me flakët.


Ai po ndihmonte në shuarjen e zjarrin në fshatin Krinë, njësia administrative Antigonë, Bashkia Gjirokastër.


Gjendja e ushtarit paraqitet e stabilizuar, ndërsa është vizituar dhe nga ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi.Nga ana tjetër, mësoht se bashkëshortja e Andrea Haxhiajt që humbi jetën nga zjarri tre orë më parë, ndodhet në gjendje kritike dhe është dërguar me urgjencë në Tiranë për ndërhyrje të specializuar.


1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas