Aktualitet

Pochettinos i del emri te tre gjigantët Europian


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:51 - 20/11/19 |
mapo.al

E ardhmja e Mauricio Pochettino duket të jetë afër Bayern Munich. Argjentinasi u largua nga pankina e Tottenham Hotspur dhe alternativat për të kanë nisur të shtohen.


Menjëherë pas shkarkimit, mediat britanike kanë përpiluar edhe një listë me ekipet që mund të firmosin me të. E në fakt, tre janë mundësi reale që Pochettino t’i drejtojë në të ardhmen e afërt.


Bayern Munich shihet si ekipi ideal për të, kjo për shkak se tekniku, Flick është i përkohshëm. Ndërkohë, hipotezat e klubeve si Reali i Madridit dhe Manchester United mbeten në modë.Gjithsesi, fillimisht duhet që Reali dhe United të shkarkojnë trajnerin aktual, për të firmosur më pas me teknikun që preku finalen e UEFA Champions League sezonin e kaluar.
1
Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas