Aktualitet

Podujevë – Rrufeja shkatërron tribunën e stadiumit (FOTO)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:38 - 12/01/21 |
mapo.al

Arena sportive “Anuari” në Podujevë është goditur të dielën nga rrufeja dhe si pasojë është dëmtuar mbi 50% e ndërtesës.Gjatë vizitës së tyre në stadium, Drejtoresha e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Podujevë, Elhame Kutllovci dhe ish-deputeti i Kuvendit, Fitim Haziri, panë nga afër dëmtimin që ka pësuar ky objekt si pasojë e goditjes.


Kutllovci do të ngrejë një komision për vlerësimin e dëmeve të shkaktuara, në mëyrë që të shqyrtohen mundësitë e përkrahjes financiare nga institucionet përkatëse.<
>
Stadiumi ne podujeve1 Podujeve Podujeve1 Stadiumi ne Podujeve

Në momentin e goditjes në stadium ndodheshin sportistë, por nuk raportohet për persona të lënduar.Stafi i Arenës ka lajmëruar se puna është ndërprerë deri në një njoftim të dytë për shkak të punimeve që do të kryhen.


1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas