Aktualitet

Poker golash/ Dortmund fiton derbin me Schalken dhe i afrohet kreut (VIDEO)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:42 - 16/05/20 |
mapo.al

Borussia Dortmund ka fituar 4:0 derbin e Ruhrit ndaj Schalke 04, të zhvilluar pa tifozë në “Signal Iduna Park”.


Haaland, Guerreo (2) dhe Hazard i dhanë fitoren spektakolare verdhezinjëve, edhe pse stadiumi ishte i boshatisur, në kuadër të masave kundër COVID-19. Me këtë fitore, Borussia Dortmund i afrohet kreut të Bundesligës me vetëm një pikë më pak se Bayern Munchen.


Golat


Në ndeshjet e tjera, bie në sy fitorja e Hertha Berlin në fushën e Hoffenheim me shifrat 3:0 dhe ajo e ëolfsburg ndaj Augsburg me rezultatin 2:1.


Dusseldorf-Panderborn u mbyll me rrjeta të paprekura. Ndërsa Leipzig mori një barazim 1:1 me jo pak vuajtje kundër Freiburg.

Të dielën zbresin në fushë kampionët në fuqi të Bayern Munchen përbalë Union Berlin në transfertë dhe Koln kundër Mainz.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas