Aktualitet

Polici francez përleshet me liderin e komunitetit me ngjyrë (VIDEO)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:22 - 15/09/19 |
mapo.al

Një polic francez është pezulluar nga detyra dhe po përballet me akuza penale pasi u filmua duke goditur një lider të komunitetit me ngjyrë në periferi të Parisit, pas disa trazirave që ndodhën atje.

Video e postuar në mediat sociale tregon Lamine Ba, 34 vjeç, i cili mbrohet pasi polici përkulet për t’i kapur këmbët dhe për ta rrëzuar në tokë.


Polici pastaj e godet atë me grushta në fytyrë, e ai ia kthen po njësoj. E gjitha duket si një ndeshje boksi në rrugët e Sevran, një qytet në departamentin e Seine-Saint-Denis, në veri lindje të Parisit.


Etiketa: ,

Pas