Aktualitet

Policia aksion në Tiranë, arrestohen 14 persona


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:05 - 14/06/21 |
mapo.al

Policia e Tiranës thotë se ka vënë në pranga 14 persona për vepra të ndryshme penale. Konkretisht te arrestuarit akuzohen për drogë dhunë në familje dhe vjedhje.


Blutë e kryeqytetit thonë se në pranga kanë vënë 4 të rinj, pasi në kohë dhe vende të ndryshme, gjatë kontrollit fizik të ushtruar, Forca e Posaçme “Shqiponjat” gjetën dhe sekuestruan sasi me lëndë narkotike kanabis.


DHUNE NE FAMILJENdërkohë 43-vjeçari Sh. D., u arrestua pasi në kundërshtim me vendimin e Gjykatës, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj motrës së tij, e cila ka qenë e pajisur me urdhër-mbrojtje. Gjithashtu një 35 vjecar u arrestua pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij.
VJEDHJENga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.6 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit F. Sh., 18 vjeç si dhe u referuan materialet për 2 shtetas të mitur 12 dhe 13 vjeç, pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë vjedhur një sasi parash në furrën e bukës të shtetasit K. H.

Po ashtu sipas policisë, një 37 vjecar është arrestuar pasi ka thyer masën e sigurisë “Arrest në shtëpi” dhe është konstatuar jashtë banese.

ARRESTIMET PER SHKELJE TE RREGULLAVE TE QARKULLIMIT RRUGOR

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shetasve: K. Sh., 39 vjeç, K. B., 51 vjeç dhe Gj. N., 61 vjeç, pasi janë kapur duke drejtuar mjetet përkatëse në gjendje të dehur; D. M., 39 vjeç, pasi u kap duke drejtuar mjetin pa lejen përkatëse dhe në gjendje të dehur; G. I., 43 vjeç dhe A. B., 38 vjeç, pasi janë kapur duke drejtuar mjetet pa lejen përkatëse.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas