Aktualitet

Policia Bashkiake zbarkon në selinë e FRD: Lironi zyrat menjëherë (FOTO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:15 - 12/03/21 |
mapo.al

Policia e Bashkisë ka zbarkur në zyrat e FRD-së në qendër të Tiranës duke kërkuar lirimin e tyre. Raportohet se në derën kryesore të selisë së FRD-së është vendosur një shënim ku kërkohet “lirimi i menjëhershëm i ambienteve”.


Bashkia i drejtohet përmes një shkrese kryetarit të FRD-së, Sali Shehu, se Bashkia e Tiranës është në proces të vazhdueshëm të sistemimit të zyrave, për stafin dhe njësitë administrative, duke kërkuar lirimin e ambienteve brenda 10 ditëve.


Prej disa vitesh, FRD është e vendosur në ish-selinë e Partisë Demokratike në qendër të Tiranës, pasi kjo e fundit u zhvendos në një ambient tjetër në krah të Lanës.

<
>
665eda99-f535-4398-930b-cfd1b5e24ead 2ffa4c21-6577-4034-89cf-2954fe25c66c

 1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas