Aktualitet

Policia i nxjerr emrin Dritan Rexhepit, i kërkuar për vrasje, por ai ndodhet në Ekuador


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:43 - 01/03/20 |
mapo.al

Një ndër personat më të kërkuar nga Policia e Shtetit është Dritan Rexhepi, i cili do të jetë objekt i punës nga Njësia e Kërkimit. por Dritan Rexhepi dihet ku ndodhet, në një nga burgjet e Ekuadorit. Dritan Gramoz Rexhepi akuzohet për vrasjen e dy personave në Fushë-Krujë dhe dyshohet si i përfshirë në rrëmbimin dhe vrasjen e Jan Prengës.


Dritan(Gramos) Rexhepi


Në datën 6 janar 1999, në Krujë, shtetasi Dritan Rexhepi ka vrarë me armë zjarri shtetasit D. K. dhe R. B. Dritan Rexhepi është dënuar me 25 vjet burg, nga Gjykata e Apelit për Krime të Rënda Tiranë, për veprat penale “Vrasja me dashje për shkak të cilësive të veçanta të viktimës”, “Plagosja e rëndë, me pasojë vdekjen” në bashkëpunim dhe “Armëmbajtja pa leje”.
Bledar MneriNë datën 30.11.2015, në Tiranë, shtetasi Bledar Mneri ka vrarë shtetasin V. B. Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë i ka vendosur dënimin me 25 vjet burg, për veprat penale “Vrasja me paramendim” dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Gazment Nebiu

Ky shtetas ka qenë pjesëtar i bandës së armatosur “Banda e Kakamit” dhe për këtë arsye Gjykata e Shkallës së Parë për Krime të Rënda e ka dënuar me 25 vjet burgim, për veprat penale “Vrasja me paramendim” e kryer në bashkëpunim, “Krijimi i bandës së armatosur”, “Vrasja me paramendim, e kryer në bashkëpunim, në kuadër të bandës së armatosur” (3 herë), “Vjedhja me dhunë, e kryer në bashkëpunim, në kuadër të bandës së armatosur” dhe “Armëmbajtja pa leje, në kuadrin e bandës së armatosur”.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas