Aktualitet

Policia operacion në Portin e Durrësit, dyshohet për kokainë në një kontenier


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:05 - 13/07/21 |
mapo.al

Policia vendore e Durrësit dhe specialistë nga njësia e anti-drogës, po zhvillojnë një operacion blic në Portin e Durrësit.


Mësohet se forcat e policisë ko ushtrojnë kontrolle në një kontenier të ngarkuar me banane. Dyshohet se në mjet ka sasi lënde narkotike kokainë. Ngarkesa e dyshimtë është konstatuar gjatë kontrollit me skaner në pikën hyrëse të Portit të Durrësit.


Nga burime pranë Policisë bëhet me dije se është sekuestruar një sasi droge, por nuk jepen detaje të mëtejshme.Operacioni është në zhvillim e sipër dhe të dhënat do të bëhen publike nga Policia e Durrësit në një moment tjetër.1
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas