Aktualitet

Policia thirrje qytetarëve: Kufizoni lëvizjet e panevojshme!


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:27 - 14/02/21 |
mapo.al

Nisur nga situata e krijuar për shkak të motit të keq, me prezencë të akullit, borës dhe ujit në të gjitha akset rrugore nacionale dhe rurale në të gjithë vendin, Policia e Shtetit u bën thirrje të gjithë përdoruesve të rrugës:


  •  Të kufizojnë lëvizjet e panevojshme dhe të ndjekin këshillat dhe udhëzimet e Policisë rrugore dhe të autoriteteve të tjera.
  • Të vendosin gomat e dimrit në automjetet e tyre.
  • Të vendosin zinxhirët para se të fillojnë lëvizjen me automjet, pasi punonjësit e Policisë nuk do të lejojnë qarkullim e automjeteve pa zinxhir.
  • Të vendosin rripin e sigurimit.
  • Të mos kryejnë parakalime të gabuara.
  • Të kufizojnë në maksimum shpejtësinë, pasi në të gjitha akset rrugore ka prezencë të akullit dhe të borës, gjë që rrit rrezikun e përfshirjes në aksidente rrugore.
Lexo edhe :  Ka ndryshuar klima o budallenj! Duhet të ndryshojmë dhe ne ose do të ngordhim

Njoftimi i Policisë së Shtetit në “Facebook”:
1Etiketa: , ,

Pas