Aktualitet

Porosia e Bashës me krerët e degëve të PD, çfarë kanë në fokus


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:45 - 22/09/21 |
mapo.al

Janë zbardhur takimet e kryedemokratit Lulzim Basha me drejtuesit e degëve të Partisë Demokratike. Këto takime kanë pasur në fokus konsultimet për Reformën Territoriale, që është një nga prioritetet e PD-së në këtë sezon të ri politik.


Sipas burimeve nga selia blu, ndryshimet e vitit 2014, të bëra për llogari elektorale, rezultuan një dështim, kostot e të cilit i paguajnë qytetarët.


Me porosi të Bashës, krerët e degëve të PD-së do të mbledhin propozimet e anëtarësisë, grupeve të interesit dhe të qytetarëve, për të adresuar në mënyrë sa më gjithëpërfshirëse ndryshimet e nevojshme për një pushtet lokal pranë qytetarëve dhe në shërbim të tyre.Mësohet se takimet do të vazhdojnë në ditët në vijim.
1
Etiketa: , ,

Pas